top of page

Scięłaś włosy ? Wyglądasz w nich okropnie.

Oddałam włosy na rzecz fundacji. - myślę, że to ważniejsze. - Kinga Zalewska, modelka
Kinga pracuje od lat jako modelka, jej niezaprzeczalnym atutem są długie blond włosy. Pewnego dnia postanowiła wesprzeć fundacje i oddać je na rzecz tych, którzy walczą o życie. Zamiast z podziwem spotkała się z niesprawiedliwą krytyką odnoszącą się do Jej wyglądu.


Zdecydowałam się oddać włosy fundacji Rak’n’roll z powodu chęci pomocy osobom chorym. Celem fundacji jest zmiana sposobu myślenia o chorobie nowotworowej, a także poprawa jakości życia osób chorych, między innymi poprzez tworzenie peruk.
W Polsce raka piersi diagnozuje się u 19 tys. kobiet, co oznacza, że codziennie ponad 50 Polek dowiaduje się o chorobie, a 15 każdego dnia umiera. Podczas gdy liczba zachorowań w całej Europie rośnie, ale śmiertelność maleje, w Polsce przy większej liczbie chorych na nowotwór piersi, zwiększa się także śmiertelność. Według opublikowanego w 2019 r. raportu Narodowego Instytutu Zdrowia-PZH w Warszawie, w latach 2010-2016 współczynnik zgonów z powodu tego nowotworu zwiększył się u nas o 7,2%.


Hasłem fundacji Rak'n'roll jest " Pomagamy wygrać życie" - można robić to na wiele sposobów.

  1. wpłacić daną sumę na konkretną odnogę działań

  2. wspomóc fizycznie - tę opcję wybrała właśnie Kinga

Dlaczego ktoś kto robi tak piękną rzecz musi zmagać się z krzywdzącą opinią dotyczącą wyglądu ? Dlaczego nadal uważamy, że bycie ozdobym jest ważniejsze niż to co nosimy w środku? A co bardziej poruszające. Dlaczego uważamy, że nasza negatywna czy jakakolwiek opinia jest potrzebna drugiemu człowiekowi ?Słysząc negatywne opinie na temat zmiany mojego wyglądu (obcięciu włosów), czułam się źle i po prostu było mi przykro. Moim zdaniem ludzie nie powinni oceniać innych nie znając ich historii, ani celu działania.

Kinga jest wspaniałą osobą, piękną wewnątrz jak i na zewnątrz. Niezależnie od koloru, czy długości włosów. Poznaj, zanim powiesz, ocenisz, skrytykujesz czy pochwalisz. Najpierw rzetelna wiedza.

Comments


Modele w dużych rozmiarach

Dziękujemy za Twoją obecność!

Jeśli chcesz poznać więcej historii lub stać się jedną z nich zapisz się do news!

  • Instagram
bottom of page